Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Akcje ratownicze OSP Pakosław

Akcje ratownicze w 2017 roku


29.10.2017

Nasza jednostka została wezwana do usunięcia drzewa z drogi pomiędzy Pakosławiem a Sowami. Utrudnienia w ruchu trwały około 30 minut.

27.10.2017

W godzinach popołudniowych naszą jednostkę wezwano do kolizji dwóch samochodów koło myjni w Pakosławiu na ulicy Kolejowej. Nikomu z biorących udział w zdarzeniu nic się nie stało. Naszym zadaniem było posprzątanie resztek pokolizyjnych i pomoc w załadowaniu uszkodzonych aut na lawety.

05.10;06.10;07.10;08.10.2017

W tych dniach nasza jednostka była wzywana do powalonych i złamanych drzew, które zostały uszkodzone podczas przechodzenia orkanu przez nasz powiat.

21.08.2017

Przed godziną 21 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w miejscowości Zaorle. Akcja gaśnicza trwała około 1 godziny

11.08.2017

Kilka minut po godzinie 19 powiat rawicki nawiedziła nawałnica, która wyrządziła ogromne straty w całym powiecie. W naszej gminie uszkodzonych zostało kilkanaście dachów, zawaleniu uległo kilka stodół oraz zostało powalonych kilkadziesiąt drzew. Nasza OSP brała udział w usuwaniu drzew, zbezpieczaniu dachów przed deszczem do godziny 24.Byliśmy rónież wezwani do podania tlenu choremu na astmę ponieważ jego aparat, którym dysponuje działa tylko na prąd a w tym okresie była duża przerwa w dostawie prądu. Również 12 sierpnia usuwaliśmu drzewa, które były oparte o budynki mieszkalane oraz o kościół parafialny w Pakosławiu.

Zdjęcia po przejściu nawałnicy


10.08.2017

10 minut przed godziną 5 nasza jednostka została wezwana do zalanego podwórza w Golejewku. Zalanie było skutkiem mocnej burzy, która przeszła przez powiat rawicki. Woda mogła się wedrzeć do domu mieszkalnego, dlatego przy pomocy pompy pływającej szybko ją wylaliśmy.

09.08.2017

Kilkanaście minut przed godziną 12 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Kubeczki. Po dotarciu pod wskazany adres okazało się, że palą się śmieci za budynkiem gospodarczym a nad całąścią czuwał właściciel posesji. Właściciel został ukarany mandatem karnym za nie zachowanie odpowiednich odległości od budynków i lasów

27.05.2017

Kilkanaście minut przed godziną 20 PSK wezwało nas do plamy oleju na ulicy Podgórze w Pakosławiu. Na miejscu okazało się, że plama oleju rozciąga się na długości około 30 m. Po zneutralizowaniu oleju za pomocą dyspergentów i oczyszczeniu drogi ze śliskiej mazi wróciliśmy do bazy.

24.05.2017

Kilka minut przed północą zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej pomiędzy Osiekiem (gm. Pakosław) a Borkiem (gm. Jutrosin). Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że prawdopodopnie na skutek zaśnięcia za kierownicą 19-latek kierujący vw golfem wypadł z drogi i dachował. Natychamist przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy kierowcy, który nadal znajdował się w pojeździe. Po wstępnym rozpoznaniu stanu poszkodowanego, za pomocą deski ortopedycznej został wyciągnięty z samochodu i przekazany ZRM. Nastolatek doznał ogólnych potłuczeń ciała. Droga była częściowo nieprzejezdna przez około 2 godziny. Na miejscu pracowali ochotnicy z Pakosławia, Jutrosina oraz strażacay zawodowcy z JRG Rawicz. A ponadto ZRM z Rawicza oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Rawiczu

16.04.2017

W wielkanocne południe zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na drodze pomiędzy Pakosławiem a Dubinem. Po dojeździe do miejsca zdarzenia okazało się, że zderzyły się fiat seicento z daewoo matiz. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.Informacja o aucie osobowym, które wpadło do przydrożnego rowu, wpłynęła z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego do Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu o godz. 12.06. Jadący oplem astrą 22-latek z gminy Rawicz nie dostosował prędkości do panujących warunków. Auto wpadło do rowu - prawdopodobnie na skutek awarii opony. Na miejscu zatrzymał się 50-latek, który kierował daewoo. Wtedy doszło do kolejnej kraksy. 77-letni mieszkaniec gm. Pakosław kierujący fiatem seicento podczas manewru omijania nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył daewoo matiza. Znane są obrażenia trojga osób, które trafiły do szpitala. Pasażerka daewoo doznała stłuczenia głowy, kierowca fiata - stłuczenia klatki piersiowej, a pasażerka fiata - złamania kości piszczelowej prawej. Kierujący wszystkimi pojazdami byli trzeźwi.

Zdjęcia z wypadku pod Osiekiem


11.04.2017

Kilkanaście minut po godzinie 9 zostaliśmy zadysponowani do Gimnazjum Gminnego w Pakosławiu. Ze wstępnych informacji uzyskanych od PSK dowiedzieliśmy się, że została rozlana jakaś nieznana substancja w jednym z pomieszczeń w Gimnazjum. Po dojeździe do miejsca zdarzenia okazało się ,że uczniowe i pracownicy zostali już ewakuowani na salę sportową (176 osób). Od samego początku przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy osobom, które zaczęły się uskarżać na bóle głowy, nudności. Zaczęliśmy podawać tlen medyczny. Z biegiem minut osób z dolegliwościami zaczęło przybywać. W kulminacyjnym momencie było ich 32. W międzyczasie do Pakosławia ściągnięto jednostkę ratownictwa chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie, 10 gimnazjalistów zostało odwiezionych do szpitali w Rawiczu, Gostyniu, Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. Nieznaną substancją okazał się środek do odstraszania dzików.

Zdjęcia z akcji w Gimnazjum w Pakosławiu.18.03.2017

Kilkanaście minut przed południem zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni domu jednorodzinnego w Goreczkach Wielkich (gm.Pakosław). Po naszym przyjeździe okazało się, że pożar zostal ugaszony przez właściciela domu za pomocą węża ogrodniczego. Po sprawdzeniu czy nie ma jeszcze zarzewi ognia i po oddymieniu pomieszczenia zakończyliśmy działania. Ogień powstał na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

16.02.2017

Po godzinie 18 zadysponowano naszą OSP do posprzątania resztek pokolizyjnych na ulicy Dubińskiej w Pakosławiu. W kolizji uczestniczyły ciągnik rolniczy oraz ford focus. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz posprzątanie po kolizji.

10.02.2017

Kilka minut po godzinie 15 nasza jednostka została powiadomiona o pożarze kotłowni na ulicy Lipowej w Pakosławiu. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy kłeby dymu wydobywające się z kotłowni z budynku jednorodzinnego. Część ognia była już ugaszona przez domowników za pomocą gaśnic samochodowych. Natychmiast podaliśmy prąd wody w celu całkowitego zgaszenia zarzewi ognia. Przystąpiliśmy również do udzielania pierwszej pomocy jednemu z domowników, który był najbliżej pożaru i podtruł się dymem. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało mieszkańca domu na obserwację do szpitala. Akcja trwała około 1,5 godziny.

19.01.2017

Kilka minut po godzinie 11 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Zaorle. Akcja gaśnicza trwala około 1 godziny.

Strona główna